Ürünlerimiz
Üye Girişi
Müşteri Hizmetleri
Haber Listesi
Haber listemize e-posta adresinizi ekliyerek yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.
Sağlıklı Yaşam \ Sağlık Turizmi \ Glamping - Deluxe Camping

Glamping Nedir?
Glamping iki ayrı kelime olan "Glamourous" ve "Camping" kelimelerinin bileştirilmesiyle ortaya çıkmıştır. Temelde lüks ve konforlu bir otel odası imkanının kamping şartlarında sunulması olarak ortaya çıkmıştır.
Doğal ve ekolojik tatil kavramlarının yayılması ile birlikte doğal şartlarda oldukça zorluk çeken bazı lüks düşkünlerinin ve zenginlerin rağbet gösterdiği bu lüks kamping türü giderek yaygınlaşıyor. Doğadan ve konfordan en fazlasını almak için; glamping hayranları hem lüks ve konforu hem de doğal yaşamla içiçe olmayı birlikte deneyimliyorlar.
Türkiyedeki glamping alanları ile ilgili aşağıdaki videolarımızı izleyebilirsiniz. 

 

 

 

Kamping eğlencesi ile ilgili son çılgınlık şüphesiz "Glamping" adını verdiğimiz lüks ve şatafat içerisinde kamp yapma aktivitesidir. Bütün güzel yanlarına rağmen doğa ve kırsal şartlarına rağmen tatil yapma eğlencesi ne zaman lüks ve şatafata dönüştü bilen yok.

Glamping yapmak için haliyle bilinen standart çadırlardan çok daha öte çadır eşyalarına ihtiyaç var, yoksa bunun kampingla bir farkı kalmıyor.

 

 

 

 

Hakiki bir lüks çadırın  ilk olarak geniş ve ferah bir kanvas çeşidiyle örtülerek hazırlanması gerekir. İçerisinde rahatça ayakta durabilecek ve gezinebilecek kadar büyük olması gerekiyor. Uyku tulumlarının üzerinde emeklemek veya herşeyinizi bir kenara tıkıştırmak gibi bir manzara haliyle olmamalıdır.

  

 

 

 

 

Stil Sahibi Camping

Bu tarz bir kamping stilinde odanın aksesuar ve donanımı oldukça lüks olmaktadır. Yataklar gayet rahat ve veranda plastikten uzak, tercihen ahşap ve gayet lüks olmalıdır. Gardrop ve komidin olması da lüks tabirini tamamlayıcı olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

Zarif / Elegant Camping

All quality glampsite feature a log burning stove, providing heat, and somewhere to boil up a cuppa. Often there is a BBQ pit outside, this is great for the boys to play fire but for internal style there has to be a fitted stove. Buckets of water and large plastic water containers are also out; you need a functioning kitchen under canvas, a nice sink with draws and cupboards to store your utensils and supplies.

 

 

 

 

 

 

 

Göz Alıcı Camping

Although shower blocks have come along in leaps and bounds, a glamper should expect an on-suite shower and flushing toilet. There’s no glamour in communal ablutions. A modern yurt or tepee should also be tastefully decorated with rugs and mats, cushions and wall hangings or pictures. Just because you are staying in a field, doesn’t mean you have to live like a caveman.

Glamping

Now if the site you choose to visit isn’t offering these modest requirements then surely it’s just 3-star camping, for it to be glamping you need a little extra. Any site description that has a chandelier, flushing toilet and running water, now that is real camping in style.

Sırala
  Liste
 
Her Hakkı Saklıdır. NATURELİM | Sağlıklı Doğal Ürünler

Taksit ve Ödeme Avantajları Burada
Ana Sayfa   |  Google   |  Tüketici Koruma Kanunu   |  Hesap Numaralarımız   |  Satış Noktalarımız   |  İletişim   |  Size Özel   |  Yasal Uyarı
NATURELİM | Sağlıklı Doğal Ürünler
Adres: Petek İş Merkezi No: 10/47 Macunköy - Ankara Türkiye      Tel: 0.312.3977236   E-Posta: info@naturelim.net
Tasarım: www.aksetweb.com